Türkiye’de Tesis Yönetim Sektörü en çok istihdam yaratan ve neredeyse bütün ticari, endüstriyel ve konaklama amaçlı binalarda ihtiyaç duyulan bir alandır. Dünyadaki örneklerine ve gelişimine baktığımızda henüz yolun başında olduğumuzu söyleyebiliriz.

Tesis yönetim hizmetini temizlik, güvenlik, teknik ve peyzaj gibi alt başlıklar halinde ayrı ayrı yönetmek yerine, bütünleşik olarak tek elden yönetmek ve bunun faydalarını müşterilere sunmak, gelişmekte olan bir sektörün temel amacı olmalıdır.

Bir binada yaşayanların konfor, güvenlik, hijyen ve işletme ekonomisine sahip olmaları en doğal haklarıdır. Binanın sahibi olan işletme sahipleri de kendi uzmanlık alanlarına odaklanarak, diğer hizmetleri konusunda uzmanlaşmış firmalardan almak istemektedirler.  Bu noktada tesis yönetim firmaları bu ihtiyaçları eksiksiz olarak gidermeyi hedeflemektedir. Bu konuda örnek oluşturacak firmaların Tesis Yönetim Derneği çatısı altında bir araya gelmeleri ve sektörün sorunlarına ortak çözümler aramaları ve gelişimine hep birlikte destek olmaları iyi bir ilk adım olacaktır.

FM Expo İstanbul Bina ve Tesis Yönetim Fuarı, bu anlamda Türkiye’de bu sektörün gelişimine katkı sağlayacaktır. Ülke ekonomisi, işletmelerin verimliliği ve çalışanların mutluluğu için gerekli bir buluşma ve gelişme platformu olacak FM Expo İstanbul Bina ve Tesis Yönetim Fuarı’nın, hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim.

H. Barış ÜNALP

CEO
ATALIAN Entegre Tesis Yönetim Hizmetleri